x

x

Izveštaj LMK 26. - 27. novembar

RK NBGD

29. Nov 2022.

Novi Beograd 6 od 7 !!!

Kadeti 2006.

Novi Beograd – SC Voždovac 2012 22-20

U derbiju sezone naši kadeti su pobedili SC Voždovac 2012. Veoma teška i tvrda utakmica završena je po svemu prikazanim zasluženom pobedom naših momaka. Početak je bio odličan, nakon 4-1, 6-2, i maksimalnih 10-4 u 15.minutu propustili smo priliku da dokrajčimo protivnika. Malo opuštanje i nekoliko grešaka u napadu vratilo je Voždovac u igru. Na poluvreme se otišlo sa prednošću od 11-8 za Novi Beograd. U drugom delu utakmice održavali smo prednost ali je sve vreme bilo od 2 do 4 gola prednosti. Velikom borbenošću uspeli smo da zadržimo prednost i da osvojimo nova dva boda i tako ostanemo jedina neporažena ekipa. Pored golmana Milovanovića potpomognutim Radivojevićem bekovi Vasiljević, Lončarević i Jovanović su bili bolji od ostalih.

Novi Beograd – BASK 23-16

U još jednoj utakmici kadeta u ovom kolu rutinski smo savladali simpatičnu ekipu BASK-a. Ozbiljan pristup momaka koji su počeli utakmicu omogućio je treneru Maksimoviću da lepo rasporedi minutažu svim igračima. Bez većih problema uglavnom kroz dobru odbranu održavali smo rezulatsku prednost od 4 do 7 golova prednosti I na kraju zasluženo pobedili.
Devojčice 2008

NBGD Radnički - Lavovi 21-11

Naša ekipa odigrala jako dobro i motivisano od samog početka utakmice i vrlo brzo su nase devojčice stekle prednos od 5, 6 golova razlike, koju su do kraja meča postepeno povećavale. Ovakva igra svih devojcica pre svega u fazi odbrane može da raduje. Sjajno je funkcionisala odbrana 4-1-1 koja je imala podršku danas vrlo raspoložene Lenke Petrović na golu. Čestitke svim devojčicama.

Devojčice 2010

Novi Beograd - Lavovi 25-3

Devojciče 2010 nastavljaju po ustaljenom receptu, još jedna ubedljiva pobeda naše ekipe. Cela ekipa je bila izuzetno agresivna i raspucana. Danas kao i u većini utakmica naša ekipa je jako malo vremena provela u pozicionom napadu, većina golova je dolazila iz individualnih, grupnih i kolektivnih kontranapada koji su dolazili kao posledica sjajne odbrane. Čestitke celoj ekipi.
Dečaci 2010

Voždovac-Novi Beograd B 10:17

Vikend su otvorili momci iz B ekipe protiv Vozdovca. Osim uvodnih 7 minuta, kada je pivotmen protivnika sa 3 gola pravio probleme odbrani, ni jednog momenta pitanje pobednika nije došlo u pitanje. Konsolidovanjem odbrane i Babićevim zatvaranjem linije (jedino kada se primetilo odsustvo stamenog Stanojevića koji inače pokriva poziciju cenathalfa) došlo se u vodjstvo, koje je do kraja utakmice samo raslo. Videli smo lep debi golmana Pajčina, koji je u potpunosti odmenio pouzdanog Kutlaču koji je odsutan zbog bolesti. U napadu su sigurnost donosili Babić i Stanimirović, a raduju prelepi golovi Marka Kričke, koji ima potencijal da u buducnosti osigura svoje mesto na poziciji desnog beka koje je uvek deficitarno.

Novi Beograd A - Voždovac 23:7

Još jedna utakmica u nizu, kada se samo postavlja pitanje sa koliko će razlike u korist naše ekipe utakmica biti završena. Od samo starta Kneževic, Caković, Krička i družina, nisu ostavili trunku nade da će protivnik doći do dobrog rezultata. Opet smo prisustvovali primedbama na našu duboku odbranu, na nivo obučenosti, kao i na fizičku nadmoć naših momaka, verovarno da bi se našlo opravdanje i izgovor za nemogućnost papiranja u bilo kom elementu. Još jedna utakmica koja nam je potvrdila našu odluku da se ove godine učestvuje na što više medjunarodnih turnira, da bi došli do što jačih utakmica i mogućnosti za napredovanje. Svi momci su igrali, a napomenućemo lep debi Relje Vasojevića, momka rodjenog 2011 godine. Zbog odloženih utakmica zbog bolesti naš ih momaka u prethodnom periodu(jos uvek igramo bez Mirkovica i Grk-a, kojima želimo brz oporavak), do kraja polusezone čekaju nas još utakmice sa Obrenovcem, Sindjelicem i Zemunom.

Obrenovac - Novi Beograd B 14:11

Vikend su otvorili, ali i zatvorili momci iz B ekipe. Kao što uvek hvalimo i sa uživanjem gledamo utakmice B ekipe, a trener Grk ponosno predvodi ove momke, ovaj put su momci u potpunosti razočarali i pokazali neko potpuno drugo lice, koje do sada na sreću nismo videli. Najviše je podbačeno u segmentu odbrane, gde se igralo bez trunke žara i želje i gde je dopuđteno mnođtvo lakih golova. U napadu zbunjenost, promašeni ziceri i mnoštvo ispuštenih lopti je bila naša slika u ovoj utakmici. U utakmici u subotu potpunosti je neutralisano odsustvo golmana Kutlače i beka Stanojevića, koji je najviše nedostajao da doprinese čvrstinom u odbrani, ali u nedeljnoj je u potpunosti bilo vidljivo da ova dva momka daju veliki doprinos ekipi. Kao što svako ima pravo na loš dan, ovu utakmicu ćemo pripisati samo spletu loših okolnosti, pošto je B ekipa sa samo tri poraza u ovoj polusezoni najprijatnije iznenadjenje i cilj koji je zamišljen pred početak lige davno je prevazidjen.

Na zatvaranju lige ostaje mini derbi i utakmica sa Zemunom, koja donosi borbu za treće mesto pred play off. Sugurni smo da će momci pokazati puno bolje lice i svojim standarnim pristupom doneti veliku borbu i uživanje publici koja nas verno prati gde god igrali. Čestitamo ekipi Obrenovca na većoj želji i htenju na ovoj utakmici i na zasluženoj pobedi.S' Novim Beogradom u nove pobede!

DYNAMIC MEDIA

RK NBGD

SOCIJALNE MREŽE

KONTAKT

Nikola Maksimović

+381 64 1500440

+381 61 6020992

rknovibeograd@gmail.com

ADRESA

KLUB

Palmira Toljatija 2

KANCELARIJA

Hala Pinki, Gradski Park 2